×

news
2018-06-04 14:45:45

Prezes giełdy kryptowalut BitBay zaproszony do współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego

Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalut BitBay został zaproszony do grupy roboczej Komisji Nadzoru Finansowego ds. kryptowalut oraz technologii blockchain. Grupa będzie miała na celu przygotowanie raportu oraz wypracowanie stanowiska KNF na temat technologii blockchain, kryptowalut oraz ICO.

Interpretacja zamierzeń Komisji Nadzoru Finansowego jest niezwykle trudna. Początkowo KNF atakował polski rynek kryptowalut poprzez umieszczenie najpopularniejszych polskich giełd na liście ostrzeżeń publicznych, a aktualnie zaprasza do pomocy polskich aktywistów rynku kryptowalutowego. Nawet jeśli Komisja chce odkupić swoje winy, to nikt nie zapomni o skutkach dla polskiego potencjału technologicznego. Działania KNF i NBP doprowadziły do emigracji polskiego giganta kryptowalutowego na Maltę, a platforma Abucoins zakończyła działalność. Jest to świadome zabijanie innowacyjnego rynku, który mógłby zrewolucjonizować polską sferę FinTech.

Mamy nadzieję, iż grupa robocza spod szyldu Komisji Nadzoru Finansowego stworzy przychylne przepisy dla użytkowników i inwestorów rynku walut wirtualnych. Niestety, KNF obudził się zbyt późno, ponieważ firma Sylwestra Suszka przeniosła się na Maltę i nie planuje powrotu. Jeśli hipotetycznie KNF i NBP zmieni opinię o rynku kryptowalut, czy będzie to odpowiedni czynnik do powrotu giełdy BitBay oraz wzmożonego rozwoju giełd kryptowalut w Polsce? Aktualne podejście polskich instytucji finansowych do kryptowalut zmierza bardziej w kierunku piramid finansowych, aniżeli chęci pomocy w rozwoju technologii i branży w Polsce.

Powrót

WSZYSTKIE
POŁĄCZENIA SZYFROWANE