×

news
2018-05-22 08:48:15

Kontrakty terminowe na Ethereum już dostępne

Crypto Facilities, brytyjska platforma do handlowania kryptowalutami, wprowadziła pierwsze regulowane kontrakty terminowe typu futures dla Ethereum, drugiej co do wielkości cyfrowej waluty na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.
Crypto Facilities, które jest regulowane przez Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) Wielkiej Brytanii, rozpoczęła handel instrumentami pochodnymi Ethereum w piątek o godz. 16:00. Produkty pozwolą inwestorom na zajmowanie długiego lub krótkiego stanowiska przy kryptowalutach, co według nich pozwoli im „poszerzyć możliwości inwestycyjne i skuteczniej zarządzać ryzykiem”.

Poprzez kontrakty terminowe dla Etherium, londyńska firma rozszerzy swoją ofertę instrumentów pochodnych, która obecnie obejmuje kontrakty terminowe dla Bitcoina i Ripple. Płynność produktu będzie dostarczana przez firmy handlowe Akuna Capital i B2C2, które mają siedzibę odpowiednio w Chicago i Londynie.

[…] Sieć Ethereum jest pierwszoplanowym Blockchainem dla inteligentnych kontraktów i wierzymy, że ten nowy instrument handlowy przyciągnie więcej inwestorów i zwiększy płynność na rynku.

– powiedział Timo Schlaefer, dyrektor generalny Crypto Facilities.

Doniesienia o niepewności regulacyjnej dotyczące tego, czy Ethereum kwalifikuje się jako papier wartościowy, zostały odrzucone przez współzałożyciela Fundacji Ethereum, Josepha Lubina. Odnosząc się do ostatnich kontrowersji, Schlaefer powiedział:

Decyzja o tym, czy Ethereum jest papierem wartościowym, należy do innych jurysdykcji. Crypto Facilities to platforma instrumentów pochodnych i jest zgodna z obowiązującymi przepisami.

Schlaefer stwierdził również, że obecność kontraktów terminowych Ethereum zasygnalizuje, że dojrzał on w sposób podobny do Bitcoina:

Bitcoin przeszedł proces dojrzewania jako aktyw finansowy na rynku kontraktów terminowych w ubiegłym roku. W tym roku Ethereum podąża podobną ścieżką.
– powiedział.

Powrót

WSZYSTKIE
POŁĄCZENIA SZYFROWANE