×

news
2018-05-23 14:42:34

Giełda kryptowalutowa oparta na NASDAQ zostanie uruchomiona w czerwcu

DX.Exchange, oparta na silniku NASDAQ platforma wymiany kryptowalut, zostanie uruchomiona w czerwcu 2018 roku. DX staje się najnowszym dostawcą usług giełdowych na wciąż rozwijającym się rynku walut cyfrowych. Platforma zamierza zaoferować solidny ekosystem dla instrumentów pochodnych OTC i tokenów kryptowalutowych.

DX.Exchange użyje silnika dopasowującego NASDAQ
W ramach współpracy między dwiema firmami, DX zamierza użyć mechanizmu dopasowującego NASDAQ, w celu zapewnienia płynności kryptowalutowej giełdy typu P2P. Według Daniela Skowrońskiego, dyrektora generalnego DX, platforma korzysta ze współpracy w trzech krytycznych obszarach, takich jak rozpoznawalność marki, infrastruktura techniczna i zgodność z przepisami. Z silnika dopasowującego NASDAQ korzysta ponad 70 giełd na całym świecie.

Brak opłat handlowych
DX nie pobiera opłat transakcyjnych. Zamiast tego inwestorzy będą płacić miesięczny abonament w wysokości 10 euro. Oczekuje się, że polityka braku opłat za handel przyciągnie klientów z całego świata. Platforma chce być również liderem transparentności i odpowiedzialności na rozwijającym się rynku kryptowalutowym. Komentując politykę braku opłat, Skowroński powiedział:

Entuzjaści kryptowalut nie powinni płacić za handel między sobą więcej niż wynosi minimalna opłata członkowska i nie powinni musieć przeprowadzać transakcji w nieuregulowanym i niezabezpieczonym środowisku. Połączenie technologii NASDAQ z interfejsem DX.Exchange doprowadzi do stworzenia jedynego w swoim rodzaju, uczciwego rozwiązania handlowego, które na pierwszym miejscu stawia dobro traderów.
Inwestorzy będą mogli kupować na platformie tokeny cyfrowe za waluty tradycyjne, handlować parami kryptowalutowymi oraz dokonywać wypłat gotówkowych. DX planuje także oferować usługi giełdowe pozwalające inwestorom kupować i sprzedawać waluty cyfrowe za pomocą kart kredytowych.

Na początku platforma będzie obsługiwała sześć kryptowalut, w tym bitcoina, bitcoina cash, ethereum i litecoina. Po uruchomieniu platformy, zespół programistów planuje rozszerzyć swoje usługi i rozpocząć notowania od 20 do 25 kryptowalut. DX ma również nadzieję na dodanie kolejnych tokenów w miarę upływu czasu. Monety te będą jednak musiały przejść ścisły proces weryfikacji.

Powrót

WSZYSTKIE
POŁĄCZENIA SZYFROWANE