×

news
2018-06-20 12:04:54

Czy wszystkie waluty kiedyś staną się kryptowalutami?

Twierdząco na pytanie postawione w tytule odpowiada Jeremy Allaire, CEO fintechowej spółki Circle. To nieuniknione – przekonuje przedsiębniorca i zapowiada tokenizację walut fiducjarnych takich jak euro, funtów czy… dolarów amerykańskich.

Powstałe w 2013 roku Circle umożliwia swoim użytkownikom dokonywanie płatności poprzez łańcuch bloków wykorzystując do tego znane kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Warta obecnie około $3 miliardów firma wspierana jest przez bank inwestycyjny Goldman Sachs oraz chińskiego giganta internetowego Baidu.

Circle, które na początku tego roku kupiło znaną giełdę kryptowalut Poloniex rozważa kolejny duży projekt. Tym razem chodzi o tokenizację dolara amerykańskiego i stworzenie nowej kryptowaluty – USDCoin. Idea projektu zakłada przyspieszenie transakcji rozliczanych w dolarze dzięki technologii blockchain, ale również zmniejszenie zmienności na rynku kryptowalut. Według Allaire’a USDCoin z powodzeniem mógłby zastąpić kontrowersyjnego Tethera.

Sprawdź: Badania potwierdzają, że Tether służy do manipulacji BTC >>>

Naszym celem jest wykorzystanie kryptowalut do zbudowania nowej, globalnej gospodarki wirtualnej (…) w przyszłości wszystkie waluty narodowe będą oparte o blockchain – wieszczy Jeremy Allaire.

Powrót

WSZYSTKIE
POŁĄCZENIA SZYFROWANE